Kovaný zahradní nábytek

vydáno 02.03. 2014 • Zahrada

Pokud si chcete opravdu plnohodnotně odpočinout, tak ideálním místem pro takový relax je pergola vystavěná na vlastní zahradě. Perfektní posezení také poskytují různá místa pod širým nebem, která stačí na zahradě pouze opatřit kvalitním rovným povrchem a hlavně perfektní zahradní nábytek, který bude skýtat jak komfort, co se odpočinku týče, tak bude také určitým způsobem modelovat vzhled vaší zahrady.

Jestliže budeme vybírat zahradní nábytek všeobecně, tak je třeba se řídit několika základními pravidly. Tím prvním důležitým faktorem je skutečnost, zda tento zahradní nábytek bude kompatibilní se samotným designem zahrady. Pakliže máte na zahradě například nějakou roubenku, tak určitě zvolíte nábytek ze dřeva. Nicméně potřeba je konstatovat tu skutečnost, že mnoho lidí si již buduje samotné domy ve velmi moderním stylu, který se vyznačuje zejména kamennými železnými komponenty. Pakliže se jedná o takto postavenou novostavbu moderního ražení, tak zahradní nábytek ze dřeva není někdy úplně nejvhodnějším řešením. Nasnadě jsou další zajímavé konstrukce, mezi které patří zejména ty ze skla, kovu či kamene.

Jakoby univerzálním nábytkem na zahradu, který je schopen skloubit jak vlivy archaické, tak i trendy moderní, se stal nábytek kovaný. Co se týká samotného prostoru a kovaného nábytku, tak je nutné podotknout, že tento druh nábytku lze použít jak na zahrady, které mají velmi plynulý a oblý tvar, tak také na zahrady disponující tvarem ryze geometrickým.

Zkusme si nyní něco málo k tomuto druhu posezení říci něco konkrétnějšího. Kovaný nábytek je velmi stylový a co se týče jeho použití, tak musíme poznamenat, že lze použít v různých prostředích. Nalezneme jej jak právě v zahradách a na různých pergolách či terasách, tak také v restauračních zařízeních, konkrétně na venkovním posezení. Jinak je také třeba říct, že kovaný nábytek se dá použít i do různých prosklených interiérů, ale přímo dovnitř domů se nepoužívá.

Pakliže budeme mluvit o samotné konstrukci kovaného zahradního, tak je třeba říct, že je vyroben pomocí speciální technologie, kterou označujeme jako metalizaci. Kdybychom se měli zmínit o technologii, tak na samotnou kostru nábytku je nanášen v určitých vrstvách zinek. Děje se tak pomocí plamene. Konečná úprava nábytku se děje pomocí práškových barev. Ty jsou vypalovány pomocí UV záření ve speciálních pecích, které jsou konstruovány přímo k těmto účelům.

Kovaný nábytek bychom mohli rozdělit do dvou základních kategorií z hlediska stylu jeho designu. První skupinou tohoto nábytku je ta, do které bychom řadili různé kované výrobky archaického typu. Ten se hodí do různých prostor, které mají retro charakter. Druhou skupinu tvoří taková kovaný zahradní nábytek, který se hodí do prostor nejmodernějšího ražení.

Velmi důležité je vyjmenovaní vlastností, kterými kovaný nábytek umístěný v zahradním prostředí disponuje. První velkou devízou tohoto druhu posezení je ten fakt, že se jedná o nábytek, který je schopen velmi dobře odolat korozi jako takové. Zinková vrstva, o které jsme se bavili v souvislosti s technologií jeho výroby, je schopna velmi dobře odolávat nátlaku rzi a nábytek velmi dobře chránit, čímž pochopitelně razantně prodlouží jeho životnost. Další skvělou charakteristikou kovaného zahradního nábytku je bezesporu jeho odlehčená konstrukce, která umožní jeho velmi dobrou manipulaci s ním. Kovaný nábytek je také schopen velmi dobrého skladování, nicméně je třeba také zmínit tu skutečnost, že díky jeho zvýšené odolnosti ho lze nechávat i ve venkovním prostředí po delší dobu.

Co se týká jednotlivých druhů kovaného nábytku na zahradu, tak uvidíte kované židle, stoly, ale také velké altány a nebo různé potřeby související třeba s výbavou ke grilování a podobně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zahrada'
Tipy na jiné články