Pojištění nejsou vyhozené peníze!

vydáno 27.02. 2019 • Tipy a rady

I přes fakt, že vás dům či byt je to nejcennější, co vlastníte a nedovedete si představit, co byste dělali, kdybyste tohle zázemí neměli – má tento majetek pojištěn pouze 40 procent jeho majitelů. Nechcete se přeci řadit k těm, kteří o své bydlení přišli – ať už kvůli požáru či je například postihly povodně – a oni zůstali z ničeho nic prostě bez střechy nad hlavou bez možnosti pořízení si nové, protože na ni prostě neměli peníze?

Co se má stát – stane se!

Samozřejmě, žádné pojištění vás před těmito živelnými pohromami neuchrání, ale může vám alespoň pomoci s následným financováním „nového startu“. Lidé často odradí vtíravý postup pojišťovacích agentů. Kteří až moc nápadně zmiňují všechny možné katastrofické scénáře, aby v lidech vyvolali pocit obav – nicméně tenhle postup již každý prokoukl a tuto formu nátlaku tedy odmítají. Nicméně o pojištění rodinného domu byste se měli informovat sami a sjednat jej v momentě, kdy budete mít zodpovězeny všechny své otázky.

Pojištění online

Lidé si často pojištění nesjednávají právě kvůli finanční stránce věci. Nicméně výše této pojistky není nijak závratná – a minimálně pojištění proti živelným rizikům si může dovolit prakticky každý. Dalším důvodem, proč má tolik z nás nepojištěný majetek je všeobecná neznalost. Projděte si proto všechny informace na internetu a poté můžete pojistit dům online.  Ano, až tak jednoduché to je – vše si prostudujete sami bez nátlaku a za podmínek, které si sami odsouhlasíte s dostatečným rozmyslem.

Pojištění majetku – základní rozdělení

Pojištění majetku se dělí na dvě základní části:

·  Pojištění nemovitosti – byt, rodinný dům, chalupa, chata, garáž a podobně.

·  Pojištění domácnosti – vše, co si můžete z nemovitosti odnést. Teoreticky si představte, že když svůj dům „otočíte vzhůru nohama“ – tak všechno, co spadne dolů je předmětem pojištění domácnosti.

A co vaše bydlení? Jste pojištění?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články