Jak ušetřit na stavbě vlastního domova?

vydáno 24.03. 2020 • Tipy a rady

Ve svém okolí najdete jen velmi malé procento lidí, kteří nikdy neuvažovali nad rekonstrukcí nebo stavbou vlastní domácnosti. Je to vlastně zcela pochopitelné. Žití v pronajatých prostorách sice poskytuje benefity jako minimum starostí nebo možnost vyjít s úsporami bez nutnosti půjčky, nicméně na druhou stranu nikdy nemůžete dělat žádné velké zásahy a nemáte jistotu, že na jednom místě strávíte zbytek života. Výstavba domu je pak samozřejmě běh na dlouhou trať, který stojí nemalé peníze. Výsledek ale jednoznačně stojí za to a navíc existuje několik způsobů, jak na tomto procesu ušetřit.

Levnější materiál a některé práce vykonané svépomocí

Pokud se zaměříme na stavbu jako takovou, máte možnost ušetřit v podstatě ve třech základních rovinách:

  • nákupem levnějšího stavebního materiálu
  • vykonáním některých činností svépomocí
  • výběrem stavební firmy s nižší cenou za práci

Nejdražší položkou v konečném součtu stavby je bezesporu stavební materiál. Kdo zažil, pochopí. Rozhodně nelze zakoupit jen několik cihel, zasadit je do země a přitom doufat, že díky občasnému zalévání vyroste kompletně celý dům. Levné pražské stavebniny nabízejí širokou škálu produktů za velice příjemné ceny. Dobrou zprávou navíc je, že se nižší hodnota nepodepisuje na kvalitě.

Pokud máte s prací na stavbě jisté zkušenosti, neváhejte je zúročit ve svůj prospěch. Neměli byste se ovšem pouštět do činností, u kterých si nejste úplně jisti svou zručností. Mohli byste totiž ve výsledku zaplatit mnohem více, když by po vás odborník práci opravoval.

Stavební firma s nižší nabídkou? Mějte se na pozoru

Možnost ušetřit nabízí také výběr stavební firmy, s níž podepíšete smlouvu. Je běžnou praxí, že lidé toužící po vlastní domácnosti zadají projekt několika různým firmám a na základě nabídky se pak rozhodují, kterou nakonec zvolí. V tomto případě se ale neřiďte jen cenou, ale také intuicí. Levné stavebniny Praha poskytují kvalitní materiál za hubičku, u stavebníků ovšem může být poměr mezi cenou a výkonem diametrálně odlišný. Určitě neuškodí také projet recenze předešlých zákazníků na internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články