Jak naložit s nevyužívaným bytem, který vlastníte?

vydáno 28.12. 2018 • Tipy a rady

Máte ve svém vlastnictví nějaký bytový prostor, který už pěknou řádku dní zeje prázdnotou? Pokud se jej nechystáte v dohledné době sami obsadit, měli byste začít přemýšlet o možnostech, které vám dnešní trh s nemovitostmi nabízí. Protože jakýkoli obyvatelný prostor se dá využít k vydělávání peněz. A takový vedlejší příjem k zaměstnání bez dřiny se hodí vždycky, že?

Možnosti využití bytových jednotek

V podstatě můžete byt využít několika různými způsoby:

  • bydlet v něm osobně anebo jej přenechat rodinnému příslušníkovi
  • pronájem bytové jednotky k běžnému žití
  • prodej bytové jednotky
  • prodej bytové jednotky firmě, společnosti, soukromé osobě za účel vytvoření kanceláře
  • krátkodobý pronájem

Nemáte kde bydlet, nebo byste rádi bydliště změnili, takže v podstatě není co řešit. Bytová jednotka čeká jen na vás. Popřípadě se může místo vás jednat o některého z rodinných příslušníků, kterým jej (za drobný poplatek) můžete na nějaký čas přenechat k užívání.

Pokud jste si jisti, že bytovou jednotku nebudete využívat, můžete jej nabídnout k pronájmu, což vám zajistí stálý měsíční příjem. Dejte si však dobrý pozor při výběru budoucích nájemníků, aby se po čase nestalo, že naleznete svůj byt naprosto k nepoznání.

Prodej bytu vám sice nezajistí trvalý příspěvek k výplatě, nicméně jednorázově se bude jednat o opravdu snovou částku. Je tedy jen na vás, jak se rozhodnete. Pokud peníze nutně potřebujete, asi váhat nebudete. Pokud finančně nestrádáte, vyplatí se spíše volit pronájem.

Speciální položkou na seznamu je pronájem bytu pro pracovní účely, čili jako kancelář anebo drobnou dílničku, pokud se jedná o byt v rodinném domě na okraji města.

Úplně nakonec si probereme možná nejzajímavější možnost ze všech, a to je krátkodobý pronájem vašich bytových prostor. To znamená, že správa bytů v Praze si vezme váš byt do parády, zařadí ho do své nabídky a zároveň vám pomocí profesionálního přístupu umožní vydělávat si z vašeho bytu v měsíčním průměru o 20 až 50 % více.

Volte možnost krátkodobého pronájmu

Pokud vás zajímá, kolik si tímto způsobem dokážete vydělat, není nic snazšího než se pustit do kalkulace správy krátkodobého pronájmu, po které už jistě nebudete váhat ani vteřinu!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články