Jak zrekonstruovat byt snadno, rychle a levně? Pomocí sádrokartonu!

vydáno 31.10. 2015 • Rekonstrukce a úpravy

Váháte s plánovanou rekonstrukcí interiéru, protože se jeví jako příliš pracná a nákladná? V tom případě vás bude zajímat tzv. výstavba suchou cestou, která spočívá v montáži sádrokartonových systémů. O co jde a jaké jsou výhody sádrokartonu? Na to jsme se zeptali odborníků z řemeslnického cechu Ekomplex. Montéři z divize sádrokartony Olomouc mají s realizací interiérů dlouholeté zkušenosti a moc dobře ví, jak široké jsou možnosti tohoto materiálu.

Výhody sádrokartonových systémů

Sádrokarton se vyrábí lisováním sádrové směsi, která je vložena mezi dva kartony. Jde o stavební prvek, který se při rekonstrukcích využívá již několik dekád a v posledních letech zažívá opravdový boom. Řemeslníci nedají dopustit na perfektní vlastnosti – odolnost, nízká hmotnost, snadná manipulace, dobrá tepelná a zvuková izolace, tvárnost a v neposlední řadě vysoká estetická hodnota. Za zmínku stojí také zdravotní nezávadnost, regulace vlhkosti (z tohoto důvodu se využívají při realizaci podhledů v koupelně) a odolnost vůči plísním i ohni.

Sádrokartonové desky se používají k realizaci zmíněných podhledů, a to nejen v koupelnách, ale i dalších místnostech, kde zastane funkci tepelné izolace. V případě podstěn vytváří perfektně rovné povrchy, které přímo vybízí ke kreativní výmalbě. Natěrači Olomouc dodali, že před nátěrem musíte sádrokarton důkladně penetrovat – jinak by se mohl loupat. Další výhodou předstěn ze sádrokartonu je vytvoření meziprostoru pro vedení elektro a jiných instalací.

Odborní řemeslníci zrekonstruují bydlení dle vašich představ

Shledáte-li, že je suchá výstavba správnou cestou i pro rekonstrukci vašeho interiéru, neváhejte se obrátit na profesionály z řemeslnického cechu Ekomplex. Využijte lákavou nabídku svědomitě odvedené práce za skvělou cenu – kompletní portfolio prací pod jednou střechou. A nezapomeňte ani na důkladnou prověrku elektroinstalace, se kterou vám pomohou certifikovaní technici z revize elektro Olomouc.

Chcete-li mít jistotu, že rekonstrukce vašeho bytu dopadne na výbornou, obraťte se na řemeslníky z cechu Ekomplex. Postarají se o montáž sádrokartonů, nátěry a v neposlední řadě také o revize elektro Pardubice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rekonstrukce a úpravy'
Tipy na jiné články