Tipy jak rekonstruovat koupelnu

vydáno 13.03. 2014 • Rekonstrukce a úpravy

Koupelna, tedy místnost nacházející se v domě, která je určená k vykonávání nejrůznějších hygienických potřeb, se stala v poslední době jednou z nejdůležitějších součástí celého lidského obydlí. Jestliže si vezmeme jakékoliv koupelny, tak velmi důležitým se stalo zejména jejich vybavení. K nezbytnostem koupelny patří samozřejmě vana, popřípadě sprchový kout a umyvadlo. Mnohdy se také v koupelnách ukazuje jako velmi výhodná součást bidet a také zde v některých případech nalezneme WC. Co se týká samotných elektrických spotřebičů, tak je v koupelně umísťována zejména pračka.

Zkusme si nyní říci, co je nejdůležitější při stavbě anebo jen přestavbě koupelny jako takové. První důležitou informací je ta skutečnost, že koupelna disponuje, jak již bylo předesláno v úvodu, různými spotřebiči a také zvláštnosti. Kromě již zmíněné vany, umyvadla či pračky bychom také měli počítat s odpady a rozvody vody. Pakliže voda nepřitéká ani neodtéká, tak nám je veškeré vybavení na nic. Než tedy začneme dělat samotné rozvody, tak bychom měli mít jasno, kde že budou jednotlivé nedílné součásti koupelny umístěny. Je třeba se také podívat na takové detaily, kde má vana výpusť anebo, kde se nachází výpusť sprchového koutu. Co se týká samotných baterií, tak ty také mohou být různých typů. Rozmysle byste si měli, jestli budete chtít baterii umístěnou ve zdi anebo mimo její úroveň.

Jinak velmi důležité je zejména řešení prostoru, jelikož byste měli brát v potaz, že v koupelně budete potřebovat také určitý prostor, který využijete například k osušení po koupeli. Co se týká samotného designu, tak ten je třeba také volit s citem. Záležet bude samozřejmě na vašich financích, a tím pádem i na vybavení, které zvolíte. Velmi důležitou a zejména praktickou záležitostí jsou obklady a také podlaha. Co se týká dlažby, tak ta je volena hlavně na místech, kde hrozí vlhkost. Do menší koupelen se doporučuje volit světlejší odstíny, které zvětší samotný prostor. Jestliže se máme zmínit o podlaze, tak ta je v koupelnách v drtivé většině pokryta dlaždicemi různého typu, vzorů a barev.

Velkým dilematem posledních let se stala přítomnost toalety v koupelně. Jako klad bychom mohli uvést povětšinou mnohem větší prostor, nicméně jak zápor lze uvést pach a blokování koupelny. Pokud budete mít vše hotovo, tak byste si také měli vybrat doplňky koupelny, mezi které patří třeba takové zrcadlo anebo různý koupelnový nábytek, který se dnes prodává i v různých sestavách. Jestli si koupelnu opravíte sami anebo zvolíte firmu, je už jen a jen na vás. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rekonstrukce a úpravy'
Tipy na jiné články