Krátký průvodce sedacími soupravami

vydáno 06.11. 2015 • Domácnost

Tento stručný manuál vás provede rozhodovacím procesem, který byste měli uplatnit předtím, než si novou sedačku pořídíte. Dozvíte se, na co myslet při jejím výběru a může vám posloužit i jako rychlokurz toho, kam sedačku v pokoji umístit.

Rohové sedací soupravy

U lidí jsou velmi oblíbené, protože nabízejí dobrý kompromis mezi velikostí a funkcí. Ve srovnání se sedačkou typu U je menší a je snazší najít pro ní místo. Pokud máte prostorný pokoj, velmi dobře vynikne v prostoru, pokud není obklopena jiným nábytkem. Rohové sedací soupravy  je možné umístit i ke stěně, pod okno nebo do rohu pokoje.

Takový typ sedačky nejlépe poslouží jako místo, kde se rodina nebo přátelé setkávají a sdílejí společné chvíle. V případě potřeby se dá dobře využít jako místo na spaní. Není ale ideální na každodenní spaní, neslouží tedy jako náhrada za postel.

Sedací souprava U

Ideálně se hodí do větších bytů nebo domů. Doporučujeme sedací soupravu do U  umístit do prostoru tak, aby se kolem ní dalo volně pohybovat. Popřípadě je možné umístit před prosklenou stěna. Obývací prostor pak bude vypadat velmi esteticky a moderně. Co se týče jejího využití na spaní, platí to samé jako u rohové sedací soupravy. není vhodná na dlouhodobé spaní.

Rozkládací sedačky

Hodí se především do menších pokojů. Skvělé jsou do domácností, kde často přespávají hosté. Na rozkládací sedačce se dá poměrně pohodlně vyspat, ale ani ta není ideální na každodenní spaní. Matrace na spací části se časem mírně deformuje a pro některé lidi může být pak spánek na ní hotovým utrpením.

Kožené sedací soupravy

Lidé někdy volí kožené sedačky, protože jim přijdou odolnější než ty látkové. Je ale třeba si uvědomit, že i kožená sedačka je náchylná na poškození. Po čase se opotřebuje a kůže se vytahá, což jí ubírá na kráse. V případě méně kvalitní kůže dochází se může potah začít trhat nebo praskat, což také nevypadá dobře. Kromě toho je kůže chladnější než textil. Třeba tak počítat s tím, že když si na ni sednete, bude chvilku trvat, než si své místo pořádně vyhřejete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články