Jak vybrat levný notebook

vydáno 07.09. 2013 • Tipy a rady

V dnešní době již existuje spousta možností, jak si pořídit domů kvalitní počítač za vcelku rozumnou cenu. Poptávka po kvalitní technice stále roste, a proto existuje (aniž by o tom spousta potenciálních zákazníků věděla) značné množství internetových i kamenných obchodů, v nichž se dá výpočetní technika zakoupit ve velmi výhodné cenové relaci.

Dříve se pohybovaly ceny notebooků a vůbec veškeré výpočetní techniky v řádech deseti tisíců korun. Dnes můžeme nový a kvalitní notebook pořídit řádově od pouhých čtyř tisíc korun a výše. Zákazník si pouze musí srovnat priority a vše, co od svého nového notebooku očekává. Podle zadaných kritérií se pak stačí připojit na internet a vyhledat si vámi hledaný notebook na jednom mnoha internetových obchodů zabývajících se prodejem výpočetní techniky. V každém kvalitním internetovém shopu jsou vždy zaznamenány veškeré důležité informace týkající se technického vybavení notebooku (např.  jaký má procesor, jeho frekvence, RAM paměť, pevný disk, displej, grafická karta, hmotnosti počítače a mnoho dalších, pro zákazníka velmi důležitých skutečností, jež pak rozhodnou o případné koupi).

Pokud někdo sní o notebooku, který je mu cenově nedostupný, nabízí se tu další varianta, jak jej získat. Mnoho společností nabízí již použité –tzv. repasované notebooky, které před vydáním do prodeje projdou velmi důkladnou revizní kontrolou. Jejich cena je poté podstatně nižší, než ta původní. Ve většině případů se jedná o zcela zánovní notebook, který majitel prodal po necelém měsíci používání nebo o zboží použité na výstavách výpočetní techniky a jiných předváděcích akcích určitého výrobce. V tomto případě se velmi často jedná o zboží, které v podstatě nikdy nebylo použito. Koupit si zcela nový notebook kvalitní značky za zlomek jeho původní ceny je potom pro spoustu zákazníků velkým lákadlem k následné koupi.  Každý zákazník musí být připraven na to, že jeho vysněný notebook velmi známé značky bude samozřejmě o poznání dražší, než jeho podobný konkurent avšak značky méně známé.

Jak je tedy vidět, výběr toho správného notebooku se orientuje hlavně podle ceny, značky výrobce a jeho konfigurace. Všechny tyto údaje je možné zjistit rychle a pohodlně přímo z vašeho nynějšího počítače. Stačí zadat požadovaná kritéria, mít přibližnou představu o jeho ceně a vyrazit do virtuálního či kamenného obchodu za nákupy. I když je stále pro mnoho občanů naší země nakupování v internetovém obchodě velmi nedůvěryhodné, téměř všechny obchody zaručují, že je veškeré nabízené zboží testováno firemními techniky a vždy je aktuálně skladem. Dnešní obchody vychází svým zákazníkům co nejvíc vstříc i ve způsobu platby – notebook je možné zaplatit v hotovosti, kartou, ale i na splátky (které lze také vyřídit přímo na internetu), kartou, bankovním převodem, fakturou  či na leasing (týká se především podnikatelů).

Pokud se zákazník konečně rozhodne a svůj vysněný notebook si koupí, většina obchodů je schopna mu zajistit instalaci SW, zálohování dat přes technickou revizi produktu až po změnu konfigurace a zvýšení výkonu produktu. Mnoho firem a obchodů dnes poskytuje komplexní servis jak pro firmy tak i pro soukromé osoby – to znamená, že i zákazník „laik“ si může bez obav nový notebook domů zakoupit, aniž by se bál dalších nástrah v podobě jeho připojení a instalace.

Ve všech obchodech je samozřejmě možné dokoupit si i další příslušenství, které je  k novému notebooku potřeba – patří mezi ně např. brašny, GPS přijímače, paměťové karty a další doplňky - vše záleží na přáních a potřebách zákazníka, podle nichž se většinou internetové i kamenné obchody dnes řídí a to je velmi příjemná skutečnost – ať už při nákupu notebooku nebo čehokoliv jiného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články