Jakou pojistku zvolíte pro váš domov?

vydáno 27.01. 2016 • Tipy a rady

Nemáte pojištěné vaše bydlení? Uvědomte si, že tím hodně riskujete. Stačí okamžik a můžete přijít o celý váš majetek. Požár, vichřice a třeba i neopatrný soused mohou stát na počátku zkázy. Pokud máte pojištění, dostanete finanční kompenzaci. Bez něj vám zbudou jen starosti, kde sehnat peníze na opravu. Jaké varianty se nabízí?

1. Pojištění nemovitosti

Pojistka nemovitosti je základ. Chrání vás v případě, kdy dojde ke škodám na věcech nemovitých a například i na vybavení zahrady. Pojistit lze rodinný dům, byt i rekreační objekt. Více se o pojistce dozvíte v tomto článku.

2. Pojištění domácnosti

Tento typ pojistky kryje škody na věcech movitých, jako jsou spotřebiče, koberce a další vybavení vašeho domova. Pojištění bytu a domácnosti vás kryje i v případě loupeže či vandalismu.

3. Pojištění majetku 

Pojištění majetku je kombinací obou předchozích. Vztahuje se na nemovitost a také na věci movité.

Pozor na smlouvu!

Před podpisem smlouvy o pojištění majetku, domácnosti a nemovitosti si vždy důkladně přečtěte smluvní podmínky. Je třeba se zaměřit na definice událostí, při kterých vám pojišťovna vyplatí škody. Je důležité, aby smlouva byla vždy vystavena na jméno vlastníka nemovitosti. Pokud tomu tak není, pojišťovna škody nevyplatí!

Online výhodněji

Cena se u všech typů pojištění stanovuje individuálně a to na základě velikosti obytné plochy nebo na základě odhadu znalce. Na ceně pojistky se podepisuje také stáří nemovitosti a lokalita, ve které se nachází. Nevyšší pojistky platí lidé v Praze a také v záplavových oblastech.

Vždy je výhodnější sjednat pojištění online. Uspoříte čas i peníze. Při online formě sjednání pojišťovny často nabízí slevy a bonusy. Jedním příkladem za všechny je pojištění Bezpečný domov od ERGO pojišťovny. Při online formě sjednání k němu dostanete zdarma výhodné pojištění občanské odpovědnosti do 3 000 000 Kč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články