Moderní vestavné spotřebiče

vydáno 07.09. 2013 • Domácnost

Pokud máme v oblibě jednoduchý vzhled, snadné použití, výkon a šetření energie, pak bychom se měli při vybavování kuchyně zaměřit na vestavné spotřebiče. Jestliže ještě ke všemu máte kuchyni menších rozměrů, tak jistě oceníte tento typ spotřebičů, díky nimž ušetříme poměrně dost prostoru. A které druhy bílé techniky nám mohou usnadnit fungování v kuchyni? Hlavně se jedná o mikrovlnnou troubu, varnou desku, lednici, myčku na nádobí, pečící troubu či digestoř. Při výběru spotřebičů bychom měli zohlednit, jak často a pro kolik osob budeme připravovat jídlo. Výhodou moderních vestavných spotřebičů jistě je, že v sobě snoubí moderní technologie, perfektní funkčnost, úsporu energie a v neposlední řadě také nadčasový design.

Jako první si probereme trouby. V moderních troubách se dá jídlo připravit opravdu velice snadno. V podstatě stačí stisknout tlačítko. Pečení se stává jednoduchým díky nabídce několika desítek přednastavených receptů, které zaručují skvělý výsledek pečení. Pečící trouba vybavená tímto druhem technologie průběžné během své činnosti zaznamenává teplo i uvnitř jídla a tomu následně přizpůsobuje i průběh pečení. Oproti klasické troubě ušetří typ moderní trouby i dostatek energie a času. Přibližně dokáže pokrm připravit s dvacetiprocentní úsporou.

Mikrovlnné trouby již v dnešní době není třeba dlouze představovat, protože tvoří jeden z častých základů českých domácností. Mikrovlnná trouba dokáže usnadnit přípravu různých druhů pokrmů. V mikrovlnce se dají ohřát nejen hotová jídla, ale také zmrazené či chlazené potraviny. Některé mikrovlnné trouby dokonce dokážou zapéct pokrm dokřupava nebo připraví zdravější jídlo v páře.

Existují samozřejmě i flexibilní varné desky s moderními technologiemi, díky nimž se dá ušetřit klidně i pětina energie. Tyto flexibilní varné desky totiž odebírají jen takové množství energie, kolik jí spotřebují během průběhu vaření. Dokážou si automaticky zvolit nejlepší možná stupeň k uvedení vody do bodu varu a signalizují jeho dosáhnutí. Poté se výkon snižuje, aby došlo k maximálním úsporám za energii. Varné desky s indukční technologií tedy mohou ušetřit klidně až čtyřicet procent nákladů na energii. Tyto flexibilní varné desky potřebují mnohem menší dobu k chladnutí i vaření a jsou poměrně bezpečné, přičemž zároveň jsou i energeticky výhodnější.

myčka se může honosit tím, že v sobě skrývá novou technologii, která poskytuje nejlepší možný mycí výkon s vynaložením malé porce úsilí. Taková moderní myčka dokáže přizpůsobit množství vody, teplotu a čas zašpiněném nádobí. Ten typ myček, který je vybaven funkcí Power Clean, navíc zvládne vyčistit i velké nádobí bez nutnosti mytí před vložením do myčky. Myčka tohoto druhu dokáže ušetřit klidně až celou polovinu spotřeby vody, energie a hlavně času, kterého nikdy není nazbyt.

Ani digestoře se nevyhnou modernizaci a lepším možnostem s ní spojeným. Odsavače par nové generace dovedou zlikvidovat veškeré nečistoty podle potřeby, díky čemuž spotřebovávají mnohem menší porci energie. Tato digestoř přesně pozná, kdy by měla začít odsávat páru. Zabudované senzory totiž dokážou detekovat nečistoty a automaticky se přenastaví výkon odsávání pro optimální kvalitu vzduchu.

Ledničky se též vybavily nejnovějšími a nejmodernějšími technologiemi, díky nimž dokážou zachovávat potraviny mnohem delší časový úsek v dobrém stavu. To vše díky aktivní kontrole vlhkosti a teploty. Při nákupu ledničky bychom zároveň měli dbát na zařazení přístroje do některé z energetických tříd, protože to vypovídá hodně o její spotřebě elektrické energie. Třeba lednice s označením A++ dokáže ušetřit třicet procent energie, než kolik jí dokáže lednice z energetické třída A+.

Z výše uvedeného je jasné, že moderní technologie dokážou ušetřit poměrně slušnou porci peněz, ale nesmíme se bát do nich investovat, protože samozřejmě jsou o něco dražší než zastaralé modely. Pro milovníky novinek se jedná o zajímavou možnost, jak si vybavit kuchyni k lepšímu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články