Poznejte výhody vestavěných skříní

vydáno 14.10. 2013 • Domácnost

Vestavěné skříní jsou oblíbené pro své četné výhody. Pěkně vypadají, ale především mají velkou kapacitu, takže do nich schováte hodně věcí a zvětšíte tak užitný prostor vašeho bytu či domu.

Vestavěné skříně a jejich výběr

Vestavěné skříně jsou nábytkem, který řeší nedostatek úložného prostoru. Jejich kapacitu můžete využít na maximum a ušetřit si místo jinde.
Vestavěné skříně se vyrábí pro různé místnosti. Většinou je najdeme v ložnici, ale i v dětském pokoji či na chodbě. Liší se svými rozměry, materiálem, typem dveří atd.
Vestavěné skříně se prodávají v širokém cenovém rozpětí. Vždy je vhodné je kupovat ve specializované prodejně, kde vám v případě vašich nejasností poradí.
Vestavěné skříně se často vyrábějí z dýhy či laminované dřevotřísky, a to v různých dekorech. Nejčastějšími jsou buk, dub, javor, třešeň atd. Je možné vybrat si i z rozmanitých barevných dekorací.

Vnitřní uspořádání vestavěných skříní

Vestavěné skříně mají různé vnitřní uspořádání. Předem si promyslete, co vše budete ve skříni mít a podle toho si skříň vybavte příslušenstvím. Základem jsou police, šuplíky a šatní tyče. Kromě toho můžete vestavěnou skříň doplnit drátěnými koši různých rozměrů, výsuvnými policemi, botníky, držáky na hadici vysavače, držáky žehličky a existuje i další příslušenství, které vám umožní naskládat přehledně a pohodlně vše, co potřebujete.

Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně se vyrábějí v četných podobách. Pokud však máte atypické prostory, nebo si nedokážete vybrat z nabídky, je možné si nechat vyrobit vestavěnou skříň na míru. Na jejich výrobu se specializují různé firmy. Vybírejte firmu nejen podle ceny, ale i referencí.

Dveře vestavěných skříní

Vestavěné skříně mají několik typů dveří. Liší se podle otevírání. Jsou jimi dveře:
posuvné: Používají se nejčastěji. Lidé je volí díky tomu, že mají minimální nárok na prostor před skříní. Hodí se tak do menších prostor. Dveře se pohybují na kolečkách v kolejnicích. Mají po obvodu nalepovací kartáčky, díky kterým se vám nedostane prach do skříní.
skládací: Mají o něco větší nárok na prostor než posuvné dveře. Vhodné jsou pro rohové vestavěné skříně.
otevírací: Představují klasické otevírání dveří. I tyto dveře mají větší nárok na prostor před vestavěnou skříní.

Dveře mohou být také dvoudveřové, třídveřové či čtyřdveřové a liší se i svou výplní. Tvoří ji laminát, barevná skla, dýhované dveře, kazetové či ratanové výplně atd.

Shrnutí k vestavěným skříním

Vestavěné skříně mají celou řadu výhod, pro které je lidé volí. Tou největší je především praktičnost. Dávají vám prostor, které vám bude sloužit jako uložiště pro mnoho věcí.
Jejich další výhodou je, že se přizpůsobí každé místnosti a vy tak využijete i ten nejmenší kousek prostoru.
Vestavěné skříně také velmi pěkně vypadají, jsou variabilní, a pokud si z nabídky nevyberete, můžete si nechat vyrobit vestavěné skříně na míru.
A mají tyto skříně vůbec nějakou nevýhodu? Snad jen jednu. Vestavěné skříně jsou spojené s podlahou i stropem, a proto je obtížné je přemisťovat. Předem si dobře rozmyslete, kde byste nábytek chtěli mít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články