Speciální klíče s čipem - o co se jedná?

vydáno 25.04. 2018 • Domácnost

Již jsme si zvykli, že nová a nová elektronická zařízení se objevují jako houby po dešti a ani vstup elektroniky do oblasti zámečnictví tak není žádným velkým překvapením, zvláště ve chvíli, kdy se např. u automobilů podobné technologie používají již poměrně dlouhou dobu. Systémy speciálních klíčů s čipem a elektromotorických zámků mají oproti klasickým systémům jisté výhody. V čem konkrétně spočívají? 

Výhody elektromotorických zámků

Obecně jsou elektromotorické zámky považovány za vysoce bezpečné a hodí se pro dveře venkovní i interiérové. Absence cylindrické vložky a celková jiná architektura způsobují, že tyto zámky jsou odolné proti znečištění a deformacím stejně jako proti vyhmatání a některým jiným metodám používaným zloději. Montáž nebo výměna zámku za původní nebývá složitá a díky ní dojde k podstatnému rozšíření možností, které pro zabezpečení toho kterého objektu nabízejí.

Široké možnosti

Klíče s čipem nabízí široké možnosti pro své používání, jedná se o snadné zablokování ztraceného čipu, programování (ovládání několika zámků jedním čipem, speciální přístupová práva…), automatické zamykání zámku, ovládání dotykem, záznam průchodů, libovolné umístění čtecího zařízení či světelnou signalizaci stavu zámku.

Systémy elektromotorických zámků a speciálních klíčů s čipem naleznou široké uplatnění v mnohých objektech soukromého i komerčního charakteru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články