Špinavé a zašlé fasády rozhodně na nikoho dojem neudělají!

vydáno 31.08. 2015 • Tipy a rady

Fasáda by se bez obav dala označit jako vizitka každého rodinného domu. Už podle vzhledu vnější obálky domu všichni hodnotí a posuzují. Vždy by tedy měla být čistá a elegantní. Bohužel se toho špatně dosahuje, protože fasády jsou neustále vystavovány namáhání vnějších vlivů a podléhají neustálému procesu zašpinění. Špinit je může prach, pyly, ale i bahno nebo děti. Jestli ale chcete mít na svém domě elegantní fasádu, měli byste se postarat o její vyčištění.

Jak na to? S žebříkem, koštětem a hadrem jen stěží!

Velké množství majitelů rodinných domů si myslí, že fasádu zvládnou dokonale vyčistit svépomocí a ještě bez profesionální výbavy. Domnívají se, že k vyčištění fasád stačí jen hrubé koště, žebřík a hadr. Tito majitelé brzy zjistí, že tato metoda je nejen neúčinná, ale i zdlouhavá a náročná. Než byste se dostali s čištěním na konec domu, jeho začátek už by byl opět špinavý. Pro dokonalé čištění fasád je zapotřebí využít profesionální vybavení a technologie, které jsou k těmto účelům vyvinuté.

Systémy pískování jsou pro fasády určeny

Jestliže máte zájem o dokonalé vyčištění fasády, jsou k těmto účelům určeny systémy pískování neboli tryskání. Jedná se o technologie, při kterých je k samotnému čištění využívána směs sušeného abraziva s vodou, která je oproti otryskávané ploše unášena proudem stlačeného vzduchu. Ne všechny systémy ale tuto technologii využívají. Některé druhy přidávají vodu do sušeného abraziva až v koncové trysce nebo tryskají jen vodu s přisáváním písku. Takové systémy nejsou dostatečně účinné. Kvalitní systémy tryskání a pískování dokonce z fasád mohou odstranit i graffiti. Více informací o takových technologiích najdete ZDE.Po vyčištění si fasády zaslouží péči v podobě nátěrů

Prach, špína a hlavně organické nečistoty na fasádách mají za následek nejen zašpinění fasád, ale také další problémy. Jedná se například o tvorbu mechů a vlhnutí fasád. Po vyčištění pomocí pískování jsou mechy odstraněny. Abyste zamezili jejich opětovnému usazení a vytvoření, je vhodné nechat provést nátěry fasád, které zvýší jejich odolnost. Nátěry mohou být i proti vlhku a dokonce i proti zmíněnému graffiti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články