Jak vybavit kuchyni a na co nezapomenout?

vydáno 31.10. 2016 • Domácnost

Vybavení kuchyně není žádná složitá věda, stačí se řídit zdravým rozumem, vlastními preferencemi a dobře se dívat kolem sebe. Moderní doba nabízí širokou škálu možností, ale v takovém množství je také snadné zapomenout na ty domácí pomocníky, kteří by později mohli chybět. O kterých je řeč?

Dobře to zvažte

Hrnce, pánve, talíře, příbory, prostírání, dekorace… podobné kuchyňské potřeby už jste si určitě pořídili. Ale není tak neobvyklé, že teprve až při pečení nebo vaření si leckterá hospodyňka uvědomí, že v tom shánění zapomněla na váhy! Jak teď správně odhadnout potřebné množství surovin? Kuchyňské váhy a odměrky jsou nepostradatelnou součástí kuchyně, ale přesto je velmi často doprovází osud jakési popelky, na kterou si nevzpomeneme, dokud ji nepotřebujeme. Vybrat si přitom můžete z mnoha variant – dostupné jsou klasické váhy, menší, určené pro dovažování, ale třeba také speciální lžíce, které rychle a snadno odváží mouku, koření, máslo nebo i smetanu.

Kuchyňská váha elektronické ACCURA

 

Elektronická vážicí lžíce DELÍCIA

Okořeňte si život!

Že je sůl nad zlato, ví díky známé pohádce asi každý. A díky radám lékařů také jistě víte, že není dobré to se solí v jídle přehánět. Jak tedy zajistit jídlu tu správnou chuť, aniž byste zbytečně zatěžovali své zdraví? Vsaďte na kombinaci koření! Nechcete však přitom riskovat, že koupený sáček mletého koření se rozsype po kuchyni, nebo že jeho obsah přestane již po několika málo dnech vonět a bude připomínat jen jakousi obarvenou směs? Pořiďte si moderní mlýnky na koření. Ty elektrické v trendy bílé či antracitové barvě ozdobí každou kuchyni. Snadno se s nimi manipuluje, sami si nastavíte hrubost mletí a prvotřídní mlecí mechanismus zajistí vždy perfektní výsledek. A použít je můžete i na již zmiňovanou sůl.

Po dobrém jídle­…

V kuchyni jste se vyznamenali a celá rodina i návštěva si pochvaluje, jak dobře se najedli? Čeho se po dobrém jídle vyvarovat, aby vám bylo vaše tělo vděčné, vám poradí např. tento článek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články