Ikea nábytek

vydáno 06.09. 2013 • Domácnost

Jméno nábytkového koncernu Ikea se během posledních několika let stalo známým i  u nás. Lidé všech generací se do všech čtyř u nás existujících prodejen této značky sjíždí den co den, aby zakoupili moderní a designový nábytek za výhodné ceny.

Veškerý princip a zároveň podstatný rozdíl firmy Ikea od ostatních prodejců nábytku spočívá v tom, že se švédská Ikea soustředí na výrobu kvalitního, funkčního, praktického a moderního nábytku za velmi rozumnou cenu, který je použitelný v každé domácnosti. I když může znít slogan „levně a kvalitně“ tak trochu podezřele, Ikea je mezi mnoha výrobci světlou výjimkou a svůj záměr do puntíku plní. Především tím si tato značka získala obrovské množství stálých zákazníků, kteří se sem stále rádi vracejí. Ikea nábytek myslí na potřeby a zájmy zákazníka, orientuje se na praktické využití nábytku v domácnosti a navíc se snaží být nápaditý a přinášet nové myšlenky do oblasti bytového interiéru.

Tento jednoduchý a velmi praktický princip prodeje zapříčinil tak velký ohlas, že se Ikea v současné době nachází ve 44 zemích světa včetně České republiky. Tak obrovský rozmach firmy nečekal v roce 1943 určitě ani sám zakladatel, Švéd Invar Kamprad, který si založil svůj podnik na základě finanční odměny od svého otce za úspěšně ukončené studium.

Aco Ikea vlastně nabízí? Firma má velmi bohatý sortiment, který zastupuje veškeré vybavení domácího interiéru – od zařízení ložnic a obývacích pokojů přes dětský nábytek, úložné systémy a vybavení kuchyní až po osvětlení, textil, koberce a dekorace – to všechno a ještě mnohem víc Ikea nabízí pod jednou střechou svých obchodních domů. Nakupování v Ikea má navíc i své příjemnější stránky na rozdíl od nakupování v supermarketech a jiných obchodech většího typu. V každé prodejně existuje dětský koutek, kde si vaše ratolesti vyhrají, zatímco vy si můžete v klidu nakoupit a prohlédnout vystavené zboží. Pokud máte chuť na kávu nebo dostanete hlad, v každé prodejně je k dispozici bufet s občerstvením s velmi příjemnými cenami.

Koncern Ikea je navíc aktivní i v mezinárodních organizacích jako jsou např. Greenpeace. Spolupráce s Greenpeace začala už v roce 1991. Od té doby  Ikea zastupuje zájmy v rámci ochrany deštných pralesů, bojuje proti užívání PVC při výrobě a věnuje se mnoha dalším ekologickým tématům týkajících se například zodpovědného lesního hospodářství. Ikea spolupracuje i s nadací UNICEF. V roce 20003 – 2004 zákazníci Ikea pomohli pro organizaci nasbírat více jak 2,1 milionů Euro, které byly následně věnovány projektu podporujícího děti v africké Angole a Ugandě.  Firma se každým rokem rozrůstá a momentálně má své zastoupení nejen  v Evropě, ale i od roku 2006 dokonce i v Japonsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Domácnost'
Tipy na jiné články