Plastový zahradní nábytek

vydáno 20.03. 2014 • Zahrada

Ještě v době nedávno minulé bychom nalezli posezení na zahrádkách a v pergolách, která byla doslova posetá bílým plastovým nábytkem. Ten se stal naprostým fenoménem své doby a vlastnil jej téměř každý majitel rodinného domku se zahrádkou. Mnozí z nás by si mohli myslet, že tomuto nábytku již dávno odzvonilo a lidé již plastový zahradní nábytek používat nebudou. Nicméně jak se zdá, opak se začíná stávat realitou.

Plastový nábytek, který se dnes dostává na trh, získal naprosto jiné rozměry. Už tomu rozhodně není tak, že lidé si kupují plastový nábytek, protože je nejlevnější a nejskladnější. Můžeme s klidem zapomenout na ony bílé strašáky, které velmi často praskaly a špína, která na nich zůstala usazena, nebyla schopna zmizet ani po ustavičném drhnutí různými druhy kartáčů.

Co se týká plastového nábytku dneška, tak ten je vyráběn z takzvaného vlákna 21. století. K tomuto materiálu je třeba přidat několik velmi zajímavých poznámek týkajících se jeho charakteru. První základní typickou vlastností těchto materiálů je jejich umělý původ. Ekologové by se možná zlobili, nicméně mnoho lidí považuje tento materiál za nejlepší.

Pakliže se zastavíme nad důvody, proč lidé dávají přednost opět plastovému zahradnímu nábytku, tak je jich hned několik.

První základní výhodou plastového zahradního nábytku je bezesporu jeho cena. Ta je velmi nízká, nicméně vzhledem ke kvalitě plastu nikoliv zanedbatelná. Další velkou výhodou je to, že plastový nábytek seženete prakticky v každé prodejně, ve které se prodává nábytek jako takový. Jeho dostupnost je doslova vynikající.

Velmi zajímavým tahákem plastového zahradního nábytku dneška se také stal pochopitelně jeho design. Plastový nábytek, který jde dnes do obchodů, bychom mnohdy ani nepoznali. Velmi často totiž imituje jiné přírodní materiály. Pakliže máme být konkrétnější, tak jde zejména o ratan. Základem tohoto plastového nábytku, který je schopen se přizpůsobit dokonce i barevně, se stal protlačovaný polyetylén, který se také velmi často označuje termínem Hularo.

Mezi další velmi výhodné charakteristiky plastového zahradního nábytku patří pochopitelně také jeho nízká hmotnost. Ta souvisí s jeho velmi dobrou manipulací a skladností. Nábytek je také velmi odolný a je schopen bez následků přežít nápor větru, deště a jiných přírodních podmínek. Povrch plastového zahradního nábytku je dnes také speciálně upravován a právě díky povrchovému potahu je schopen odolat různým usazeninám a špíně.

Další možností plastového nábytku je takzvaný nábytek lisovaný. Jedná se o takový zahradní nábytek, který dnes získal převahu na celém trhu a jeho základní předností je minimální cena. Koupit si můžete například židli za menší částku než je 100 korun. Nejedná se o onen již v úvodu zmiňovaný nábytek nekvalitní nábytek, který se láme a mnohdy postrádá svou funkčnost.

Dnešní lisovaný plastový nábytek je vyráběn z vylepšeného polypropylenu, který díky rozličným přísadám dostal punc vynikajícího materiálu. Je schopen odolat mrazu a ubrání se i proti extrémnímu horku, takže nemění svůj tvar. Tento kvalitnější plastový nábytek byste měli velmi dobře poznat již podle samotného povrchu, který se vyznačuje matností. Pakliže sáhnete po takovém nábytku, který má čtvercový profil, tak vězte, že uděláte dobře, jelikož se jedná o nábytek kvalitní. Nekupujte naopak plastový nábytek, který se vztyčuje profilem do písmene V, jelikož se jedná o velmi nestabilní sedací soupravy, židle a stoly.

Určitě si také prohlédněte upevnění koleček u různých druhů lehátek. Mnohdy nejsou až tak kvalitní, jak se na první pohled zdají.

Co se týká samotné údržby plastového lisovaného nábytku, tak ta není nikterak složitá, jelikož jej stačí otřít pouhým vlhkým hadříkem a nečistoty by měly zmizet.  

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zahrada'
Tipy na jiné články