Kovový zahradní nábytek

vydáno 11.03. 2014 • Zahrada

Na trhu ze zahradním nábytkem naleznete mnoho druhů různých židlí, stolů a dalších komponentů, které jsou vyrobeny z různých materiálů. Zahradní nábytek může být vyroben z plastu, dřeva, ale také v neposední řadě z kovu.

Kovový nábytek začíná obsazovat v žebříčcích oblíbenosti doslova vedoucí pozice, jelikož jeho vlastnosti k tomu přímo ponoukají. Jinými slovy si můžeme dovolit říct, že kovový nábytek je schopen uspokojit potřeby všech lidí na venkovní sedací soupravy či soupravy ke stolování.

Jaké jsou tedy konkrétně tyto velmi dobré vlastnosti kovového nábytku? První velkou devízou nábytku vyrobeného z kovu je to, že jej téměř nemusíte vůbec udržovat. Když si vezmeme takový nábytek dřevěný, tak ten je třeba neustále leštit tak, aby byl jeho lak zachován v podobě, kterou měl nábytek při samotném zakoupení. Nicméně čas od času je třeba tento nábytek přelakovat, pakliže jej přímo nevyhodíte nevyměníte za nový. Plastový nábytek je nutné schovávat pře velkým horkem a také před deštěm. Kovový nábytek vyleštíte pouze tehdy, zdá- li se vám, že je opravdu zanesen nějakým pylem anebo některými nečistotami. Jinak kovový nábytek se také vyznačuje relativně nízkou hmotností, což umožňuje velmi příjemnou a nikterak náročnou manipulaci. Kovový nábytek se také vyznačuje svou pohodlností. Pakliže si koupíte takovou sedačku z kovu, která bude opatřena různými polštářky, tak se rozhodně špatně cítit nebudete. Velkou devízou kovového nábytku je bezesporu jeho trvanlivost a také tvrdost ve smyslu pevnosti.

Kdybychom měli mluvit o povrchové úpravě jednotlivých kusů kovového nábytku, tak se můžeme setkat s rozličnými povrchy. Pakliže si koupíte ne úplně kvalitní kovový nábytek, tak zjistíte, že jeho povrch je upravován nanesením práškové barvy, která se zde umístí pomocí elektrostatiky. Nevýhodou tohoto povrchu je křehkost. Samotné velmi moderní technologie, po kterých jistě sáhnete, se vyznačují povrchy, které vznikají technologií pomocí takzvaného vířivého spékání. Tato vrstva, jež díky technologii vznikne, je schopna velmi dobře odolávat jak korozi, tak také samotné tepelné vodivosti. Kovový nábytek takto vyrobený se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi v podobě toho, že v létě při vysokých teplotách vás nebude pálit a za studenějších dnů vás naopak nebude studět.

Jestliže se ptáte z jakých materiálů se vyrábí kovový nábytek, tak jak již sám název napovídá. Skládá se z různých kovových materiálů typu například hliníku anebo různých trubek s velmi tenkými stěnami.

Velmi důležitou otázkou je ta, s jakými materiály kovový nábytek nejlépe kombinovat a které z těchto látek patří mezi ty úplně nejběžnější nejpoužívanější. Hodně častým doplňkem ke kovovému nábytku bývají různými výplety ze síťoviny. Takto konstruované kusy nábytku jsou velmi pohodlné a židle opatřená takovýmto výpletem je schopna se přizpůsobit tvarům vašeho těla a tím mu ulehčit při samotném odpočinku. Materiál z něhož je síťovina vyrobena je speciální a vyrábí se z něj například skluznice u lyží. Dalšími zajímavými doplňky jsou například opěrky ze dřeva anebo různé polstrované potahy či polštářky.

Co se týká samotné péče o tento druh nábytku, tak je třeba poznamenat, že tento nábytek téměř žádnou nepotřebuje, jak již bylo zmíněno úvodu.  Může být klidně po celý rok venku vystaven nejrůznějším rozmarům počasí. Pakliže ale chceme jeho životnost prodloužit, tak není nejmenší problém jej přikrýt třeba plachtou. Určitě jej ale nedávejte do neprodyšných prostor. Pokud chcete, aby se tento nábytek leskl, tak ho jednoduše stačí čas od času omýt vodou a nějakým saponátem. Menší oděrky se dají spravit korektorem, který je někdy dodáván se samotným nábytkem.

Jinak nábytek z kovu se vyznačuje velkou variabilitou a vyrábějí se z něj nejen židle a stoly, ale také různé sedací soupravy a polohovací křesla. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zahrada'
Tipy na jiné články