Zdá se vám fasáda domu špinavá? Co dělat?

vydáno 27.12. 2016 • Rekonstrukce a úpravy

Staráte se o to, aby váš dům byl dokonale čistý a uklizený? Věnujete interiéru vašeho bydlení velkou péči? Ale co exteriér? V jakém stavu je fasáda vašeho bydlení? Fasáda se špiní mnohem více a intenzivněji než vnitřek domu. Prach, smog, pyly a další venkovní nečistoty se na ní usazují neustále a déšť si se vším neporadí. Zkuste se podívat z blízka, jak vypadá obálka vašeho rodinného domu. Zjišťujete, že je zapotřebí její důkladné vyčištění? Jak na to? 

Nechte práci odborníkům

Pokud se budete snažit vyčistit fasádu vlastními silami, mohli byste napáchat škody, kterých budete litovat. Použití kartáče ani domácího vysokotlakého čističe není správnou volbou. Zejména vysokotlaké čističe při nesprávném nastavení a použití mohou na fasádě napáchat velké škody. Na českém trhu působí specializované společnosti na čištění fasád, které mají profesionální techniku. Jak vypadá čištění fasád odbornou firmou, se můžete podívat ZDE či na přiloženém videu níže.

Alespoň jednou za 3 roky

V ideálním případě by měla být fasáda vyčištěna technologií pískování/tryskání každé 2 roky. Ale ani tříleté intervaly nejsou velký problém a budou stačit.  Čištěním fasád jen nezvelebujete svůj dům, ale předcházíte i vzniku dalších problémů. Zejména mechy a pyly mohou být původcem plísní. Pokud byste je nechali na fasádě usazovat příliš dlouho, mohly by se plísně rozrůst. Předcházet tomuto problému můžete aplikováním vhodných protiplísňových nátěrů na fasádu domu. 

Pozor na praskliny, i ty malé

Zkuste se podívat na fasádu zblízka. Vidíte praskliny? Nemusí se jednat jen o velké praskliny o velikosti desítek centimetrů, ale třeba jen o několikamilimetrové trhlinky. I do nich totiž může zatékat voda a způsobovat vlhnutí zdiva. V zimě voda zmrzne a zase praskliny zvětší. I zacelení prasklin vyřeší správně zvolený nátěr fasády – konkrétně hydrofobní nátěr. 


Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rekonstrukce a úpravy'
Tipy na jiné články