Bydlení jako nové? Písek zvládne vyčistit fasádu i jiné povrchy!

vydáno 31.05. 2018 • Rekonstrukce a úpravy

Čištění pískem? Že jste ještě o ničem takovém neslyšeli? Pro upřesnění - na mysli máme metodu tlakového tryskání zvanou pískování, která spočívá v rychlém proudění abraziva (směs písku a vody) přímo na dany povrch. Technologie nachází využití nejen při čištění fasády, ale i v rámci mnoha jiných aplikací. Chcete-li svému bydlení vrátit původní krásu, mělo by vás zajímat, že právě pomocí pískování můžete odstranit takřka jakékoliv nečistoty.

Na fasádu působí mnoho vnějších vlivů a je přirozené, že se během několika let změní k nepoznání. Usazují se na ní anorganické nečistoty v podobě smogu, prachu či bahna, ale také mikroorganismy. V případě rozsáhlejšího a hlubokého znečištění nefungují běžná čistidla a je nezbytné použít pokročilou techniku na bázi pískování.

Pískování však nachází využití nejen při čištění fasády. Je velmi účinné také při opracovávání povrchů a odstraňování nečistot z většiny umělých i přírodních materiálů. Velmi často se používá při práci se dřevem či kovy (po přidání inhibitoru). K výhodám této metody patří mobilita (stroje nevyžadují nepřetržité připojení k externím médiím), minimální prašnost a šetrnost.

Mobilní tryskání pískem lze použít nejen v exteriéru, ale také uvnitř budovy. Používá se při sanaci betonu, odstraňování omítek a starých nátěrů a v neposlední řadě při přípravě povrchu před aplikací nátěrových hmot.

Špičkové německé stroje TORBO na bázi pískování dlouhodobě používá jeden z předních odborníků na čištění povrchů - společnost AXIOM REAL. Jak vypadá fasáda a další povrchy před a po čištění si můžete prohlédnout na www.ars.cz. Profesionálové si poradí se všemi druhy nečistot, a dokonce i s graffiti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rekonstrukce a úpravy'
Tipy na jiné články