Znáte prodejny Sconto nábytek?

vydáno 16.09. 2013 • Tipy a rady

Společnost Sconto je jedním ze čtyř hlavních hráčů na trhu s nábytkem v České republice. V současné době na našem území provozuje čtyři obchodní domy zasvěcené vybavení vašeho domu nebo bytu od sklepa až po strop.Zaměřuje se na maloobchodní prodej nábytku v podobě, kterou do ČR v 90. letech poprvé přinesla švédská společnost IKEA.

Nejde ale o žádný její klon. Společnou mají spíše než cokoliv jiného organizaci prodeje. Pokud jde o styl jednotlivých nábytkových řad, a nutno říci, že také servis, který obě společnosti svým klientům nabízí, je každý z řetězců někde jinde.

Základní myšlenkou je zde široká nabídka různorodého nábytku, který  si zákazník může prohlédnout na ploše, která se svou rozlohou blíží těm největším supermarketům, a pokud jej některé kousky zaujmou, může si je zpravidla také rovnou odvézt.

Většina prodávaného zboží přitom patří mezi cenově velice dostupné zboží: nejde o prodejce luxusního nábytku z nejexkluzivnějších materiálů. Pokud tedy máte v domě dřevěnou podlahu za půl milionu, a pořídit jí bytové vybavení v řádu maximálně desetitisíců by vám připadalo nedůstojné, pak se raději asi podívejte jinde.

Společnost Sconto nábytek vstoupila na český na trh roku 1995, kdy zde slavnostně otevřela svůj první obchodní dům v Praze – Stodůlkách. O tři roky později následovalo otevření dalšího obchodního domu tentokrát v Ostravě – Mariánských Horách. V roce 1999 došlo k zahájení prodeje v druhém obchodním domě v Praze, tentokrát na Černém Mostě. Posledním místem, kde se dnes v ČR můžete seznámit s širokou nabídkou Sconto nábytku je potom obchodní dům, který najdete v nákupní zńě Brno-Jih, tedy těsné blízkosti shopping center Avion Park a Olympia.

Každá z prodejen nabízí všechny služby, na které jsme si postupně při nákupu (nejen) nábytku zvykli. To znamená v první řadě dostatečně dlouhou otvírací dobu – ve všech prodejnách je ve všední dny otevřeno od 10 do 22 hodin, o víkendech potom od 9 do 19 hodin.

Nedílnou součástí všech obchodních domů je restaurace s teplou i studenou kuchyní, kde nad řízkem nebo guláškem můžete popřemýšlet nad tím, co všechno potřebujete pořídit, anebo utěšit dlouhým vybíráním uondané potomstvo.

Samozřejmostí je pochopitelně také přítomnost vyškoleného personálu, který vám odborně poradí s výběrem nejlepší varianty pro váš byt nebo dům: pokud proto například momentálně přemýšlíte nad pořízením nové kuchyňské linky, najdete zde pomocníky, kteří pro vás na míru navrhnou nejvhodnější řešení. Zpracují instalační plány, nakreslí celou kuchyni, jak by ve výsledku měla vypadat, a pokud přesto budete mít jakékoliv pochybnosti, tak ji přijedou vyměřit třeba i přímo do vašeho bytu.

Kromě těchto služeb v oblasti plánování kuchyní je stejně tak zajímavou službou možnost návštěvy tzv. Šicího servisu. Podle vašich představ vám zde z donesených materiálů v poměrně krátkých dodacích lhůtách ušijí závěsy nebo záclony. 

Vybírejte v cizím bytě

Návštěvník kteréhokoliv ze čtyř obchodních domu zde najde dvě základní oddělení: jednak rozsáhlou plochu plnou klasických regálů s cenovkami a vystaveným zbožím, kde nakupuje stejně jako v obchodě s potravinami, a stejně tak může procházet uličkami mezi prostory, v nichž vznikly jakési fingované pokoje, které jsou do posledního detailu zařízené nabízeným nábytkem.

Výhoda tohoto způsobu vystavení nábytku je zřejmá. Zatímco „izolované“, samostatně stojící kusy nábytku, roztříděné podle jednotlivých druhů, si člověk často může poměrně obtížně představit ve svém bytě, citlivé zakomponování stejných kusů nábytku tento problém poměrně spolehlivě řeší.

Samozřejmě by se ale každý měl snažit dívat se na jednotlivé malé „pavilony“ s odstupem. Pokud si například nejsme jisti, zda by větší rohová sedačka nenarušila kompozici našeho obývacího pokoje, měli bychom si všímat spíše základního prostorového členění, které umožňuje, než třeba potahů a svíček.

Jednoduše řečeno je obtížné rozhodnout se pro noční stolek v situaci, kdy jich před sebou máte v jedné řadě tolik, že široko daleko nevidíte nic jiného, a nejste si z hlavy jistí, jak velká že vlastně ta vaše ložnice vůbec je. Máte-li namísto toho možnost prohlédnout si několik druhů stylově a velikostí výrazně odlišných ložnic, spíše si bezpečněji vybavíte, co se vám hodí do bytu, a jaký výraz byste mu tím kterým kouskem rádi vtiskli.

Prodej nábytku a půjčování aut

Obchodní domy provozované řetězcem Sconto nabízí zajímavé řešení problému, jak se rychle vypořádat s odvozem objemnějšího nábytku, který se do vašeho auta v žádném případě nemůže vejít.

Společnost samozřejmě využívá služeb smluvního přepravce, který vám za poplatek – po městě v případě gauče zhruba tři sta korun – zakoupené zboží odveze až před dům, a pokud bydlíte vysoko, tak i po schodech vynese až ke dveřím (to už ale za příplatek sto padesát korun). Problémem ale je, že dostupné přepravní kapacity zpravidla poptávce nedostačují.

Připravte se proto na to, že obvyklá čekací lhůta na dopravu se pohybuje zhruba někde kolem čtyř dní, a to ještě tehdy, kdy vám nezáleží na hodině, kdy bude firma schopná zboží přivést. Samozřejmě existuje vyšší pravděpodobnost, že lidé budou mít větší zájem o doručení v odpoledních a podvečerních hodinách, kdy přijdou domů z práce, což může znamenat další zdržení.

Proto společnost Sconto nábytek přišla s nabídkou pronájmu dodávek, kterými si toto objemnější zboží můžete odvézt sami. A je třeba říci, že nápad to určitě není špatný – ceny této služby se totiž pohybují vlastně níže, než by možná člověk čekal. Pokud tak například stihnete vrátit vůz do hodiny od vypůjčení, zaplatíte pouze tři sta korun.

Dodávku vám zde půjčí až na 12 hodin, takže v případě, že vás na internetových stránkách zaujme konkrétní výrobek, a přitom to máte do každého z obchodních domů daleko a nevlastníte dostatečně velký vůz, nemusíte zoufat.

Samozřejmě ale ani ve Scontu si pro dodávku nemůže přijít úplně každý. Podmínky nicméně v žádném případě nejsou jakkoliv přísné. Stačí být vlastníkem řidičského průkazu skupiny B po dobu delší než jeden rok, složit vratnou zálohu ve výši pět tisíc korun, a prokázat se účtenkou za zboží o dostatečných rozměrech. Jinými slovy se zbrusu novým plastovým kýblem nebo hrnkem v ruce, vám zde auto s největší pravděpodobností nepůjčí.

Na závěr ještě dodejme, že překračovat dohodnutý limit pro vrácení dodávky se určitě příliš nevyplatí: za každou hodinu zpoždění vám zde totiž naúčtují tisíc korun pokuty. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články